Kādu eļļu izvēlēties

Kādu motoreļļu labāk izvēlēties? Šķiet, ka viss ir vienkārši – atvēru mašīnas instrukciju un paskatījos. Lai izvēlētos motoreļļu, kas patiešām saglabās dzinēju tā sākotnējā stāvoklī, jums jāzina dažas tās marķējuma un veiktspējas īpašības.

Motoreļļu veidi

Visizplatītākā motoreļļu klasifikācija:

• Minerāla;

• Daļēji sintētiska;

• Sintētiska.

Labākā no šī trio, ir sintētiskā. Tā ir izturīgāka un var pat nodrošināt dzinēju klusāku un samazināt degvielas patēriņu. Minerāleļļai ir pieticīgākais veiktspējas īpašību kopums. Šādai motoreļļai ir raksturīga zema cena. Ja jums ir moderna automašīna, tad iesakām izvēlēties sintētiskās motoreļļas. Cena ir augstāka, taču ieguvums ir zems degvielas patēriņš un optimāla dzinēja darbība.

Motoreļļas viskozitāte

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties motoreļļu? Tieši tā, viskozitāte. Motoreļļas viskozitāte ir atkarīga no temperatūras. Zemā temperatūrā eļļa sabiezē, un motoram nav tik viegli to izvadīt cauri sistēmai. Gluži pretēji, augstā temperatūrā eļļa kļūst šķidrāka un tai vienkārši nav laika izveidot aizsargplēvi uz motora daļām. Tas izraisa pastiprinātu detaļu berzi un nodilumu. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties optimālo viskozitāti jūsu automašīnas dzinējam.
Viskozitāti regulē SAE standarts. Tikai daži cilvēki zina, ka saskaņā ar šo standartu motoreļļas tiek sadalītas:

Eļļu veidi saskaņā ar SAE

Vasara, apzīmē ar cipariem - SAE 50

Ziema, ciparam pievienots burts W (no angļu valodas "winter") - SAE 10W

jebkuros laikapstākļos Šī ir abu ciparu un burta W kombinācija - 5W-30

Autobraucēju vidū visizplatītākās ir eļļas jebkuriem laikapstākļiem.

Izmantosim 5W-30 eļļas piemēru, lai pastāstītu, ko nozīmē katrs cipars un burts. 5 norāda dzinēja aukstās palaišanas temperatūru pēc Celsija. Bet nedomājiet, ka dzinējs iedarbināsies pie 5 grādiem. Ir īpaša tulkošanas tabula (skatīt zemāk).

SAE motoreļļu klasifikācija Ja vēlaties iepildīt eļļu atkarībā no sezonas, izmantojiet šo tabulu. Tātad ar vērtību 5 motora iedarbināšana ir paredzēta vismaz -30 ° C apkārtējai temperatūrai. W nozīmē, kā jau teicām, jebkuriem laikapstākļiem. Cipars 30 norāda eļļas viskozitātes diapazonu 100°C temperatūrā. Jo lielāks skaitlis, jo augstāka ir eļļas viskozitāte.

 

 Izvēloties motoreļļas viskozitāti, ņemiet vērā automašīnas nobraukumu. Jo lielāks nobraukums, jo augstākai jābūt eļļas viskozitātei.

Lai ekspluatētu automašīnu Baltijā, varat droši iegādāties motoreļļu ar marķējumu 5W-30. Un, ja jūsu automašīna ir nobraukusi vairāk nekā 300 tūkstošus nobraukumu, tad 5W-40.

Motoreļļas standarti un ražotāja ieteikumi

Starp daudzajiem standartiem var izdalīt visizplatītākos: ACEA un APJ. Šie standarti ir par motoreļļas piedevām un sastāvu. Tieši šos saīsinājumus varat atrast gan savas automašīnas rokasgrāmatā, gan uz eļļas kannām. Ja jūsu automašīnas rokasgrāmatā ir rakstīts, ka jums ir jāiepilda ACEA C3 eļļa, tad meklējiet kannu ar šādu apzīmējumu.

 

Kam vēl būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties eļļu? Uz motoreļļu tvertnēm bieži var atrast uzrakstus “Recommended by Audi” (angļu valodā “meets”), “nokārtots Audi automobiļu sertifikāts” (angļu valodā “approved”). Šķiet, ka abi ir piemēroti Audi, bet labāk izvēlēties eļļu ar uzrakstu "apstiprināts". Tad jūs būsiet pilnīgi pārliecināts, ka eļļa ir pārbaudīta un ir piemērota jūsu automašīnas dzinējam.

Motoreļļas autentiskums

Visas labas eļļas priekšrocības tiek zaudētas, ja dzinējā ielējat zemas kvalitātes viltojumu labi zināma un dārga zīmola aizsegā. Pērkot eļļu no apšaubāma pārdevēja par zemu cenu, nebūs ietaupījumu, bet gan dzinēja kapitālais remonts. Mūsu interneta veikals sadarbojas tikai ar oficiālajiem motoreļļu importētājiem Latvijā. Jūs varat pārbaudīt eļļas autentiskumu saskaņā ar instrukcijām. Mēs pasargājam savus klientus no viltotām precēm.

Dzinēja eļļas maiņa

Pat ja jūs pērkat labas kvalitātes eļļu no uzticama pārdevēja un nobraucat vairāk nekā 10 000 km, īpaši pilsētas režīmā, tad tās tās veiktspēja var samazinātāties dramatiski. 10w40 motoreļļai veikspējas kritums ir jau pie 4000 km. 5W40 eļļai pie 7-8 tūkstoši kilometriem. 5w30 eļļas, kas ir pamatā longlife, būtisks nolietojums ir pie 13 t kilometriem. Pēc 10 000 km nobraukuma eļļa ļoti ātri zaudē savas veiktspējas īpašības. Visas piedevas tiek vienkārši izstrādātas, un eļļa vairs pilnvērtīgi nepilda savu funkciju. Tāpēc mainiet eļļu ik pēc 7000-10000(īpaši dīzeļdzinējiem), un automašīna jūs iepriecinās ar klusu un patīkamu dzinēja murrāšanu.autoSKAN piedāvājumā ir populārākie eļļu zīmoli, kā arī OE izpildījuma motoreļļas.eļļas