Auto virsbūves daļas

Eļļas filtrs, gaisa filtrs,  degvielas filtrs un salona filtrs - kopā četri filtri, kuri ir jāmaina regulāri. Vēl auto ar automātisko ātrumkārbu ir hidrofiltrs, tam nomaiņa ir retāka - ik pēc 60000 km vai 120000 km. Maiņas intervālu nosaka auto ražotājs.

Kāda ir eļļas filtra funkcija?

Motoram darbojoties, tam ir nepieciešama eļļošana, lai maksimāli novērstu kustīgo detaļu nolietojumu, samazinot berzi starp tām. Par šo procesu atbild eļļošanas sistēma. un eļļas filtrs ir nopietna auto rezerves daļa. Eļļas filtrs ir nepieciešams, jo eļļā nonāk metāla daļiņas un citi ķīmiskie elementi, kas rodas dzinējam darbojoties. Filtrs šo piesārņojumu aiztur un neļauj tam nokļūt atpakaļ dzinējā.

Kāda ir gaisa filtra funkcija?

Iekšdedzes dzinējā sadeg degviela, un tās sadegšanai ir nepieciešams gaiss. Gaiss tiek ņemts no āra vides un ir tāds, kāda konkrētajā brīdi ir apkārtējā vide, parasti viapkārt ir putekļi un smiltis. Gaisa filtrs notur visus putekļus un padod dzinējam tīru gaisu. Pretējā gadījumā bez filtra vai ar nekvalitatīvu, vai nolietotu filtru draud virzuļu grupas nodilums un turbīnas iziešana no ierindas. Vairumam auto filtru var nomainīt paša spēkiem. autoSKAN iesaka neekonomēt uz šis auto rezerves daļas rēķina, īpaši auto ar turbīnu, un veikt nomaiņu regulāri.

Kāda ir degvielas filtra funkcija?

Degvielas filtra funkcija arī ir diezgan pašsaprotama, tas filtrē degvielu. Ši auto rezerves daļa atrodas starp bāku un motoru. Tā nodrošina, lai nogulsnes bākā un kondensāts neiekļūtu degvielas sistēmā. Reizēm var gadīties ieliet bākā nekvalitatīvu degvielu. Degvielas filtrs tam nebūs panaceja, jo filtra primārā funkcija ir aizturēt daļiņas. Ziemā, ielejot mīnusiem neatbilstošu dīzeļdegvielu, var gadīties, ka auto noslāpst. Tas nozīmē, ka filtrs parafinizējies un nelaiž cauri degvielu, tas ir jānomaina.

Kāda ir salona filtra funkcija?

Salīdzinoši vienkāršākais no filtriem. Ir iespēja izvēlēties ar aktivētu ogli vai parasto salona filtru. Salona filtrs neielaiž salonā putekļus un cita veida gružus. Uz šīs autodaļas rēkina autobraucēji bieži ieekonomē, izvēloties lētākos piedāvājumus. Pasliktinās gaisa plūsma pa ventilatora atveri, lielāka stiklu aizsvīšana no iekšpuses, tā ir pazīme, ka salona filtrs ir jānomaina. Nomaiņu veikt varat pats, bet jārēķinās, ka atsevišķiem auto modeļiem būs nepieciešami speciāli skrūvgrieži.

Filtri ir dažādās cenu kategorijās un attiecīgi ar atšķirīgu kvalitāti. autoSKAN iesaka izvēlēties filtrus no pazīstamiem un pārbaudītiem ražotājiem. Piemēram, kā MANN-FILTER, BOSCH, KNECHT, MAHLE. Pārgriežot filtru un izpētot to, ir pierādīts, ka materiālu izvēle premium zīmola filtriem un ekonom klases filtriem atšķiras. Izvēloties augstas klases filtru, jūs iegūstat sev sirdsmieru, ka viss būs tā kā tam pienākas būt. Un šī auto rezerves daļa kalpos atbilstoši ar izturības rezervi. Filtri ir skatāmi autoSKAN sadaļā: auto rezerves daļas. https://autoskan.lv/autodalas

Motoreļļu piedāvājums, līdzīgi kā auto rezerves daļu piedāvājums, ir neaptverams. Neskaitāmi ražotāju zīmoli un viskozitātes 5w30, 5w40 utt. . autoSKAN šajā reizē neapgrūtinās ar ražotāju standartiem ACEA, API, ILSAC utt. skaidrojumiem. Centīsimies motoreļļu izvēli vienkāršot.

Kad ir jāmaina motoreļļa?

Reizi gadā vai ņemot vērā  nobrauktos kilometrus.

Pēc cik km ir jāmaina motoreļļa?

Te ir varianti.

 • Kā to ir noteicis auto ražotājs. Ap 15000, 20000, 30000 un pat 120000km. Minētais lielais nobraukums, tiesa, ir paredzēts lielajiem komertransporta vilcējiem.
 • Ja vēlamies, lai dzinējs kalpotu ilgāk par ražotāja atvēlētajiem garantijas kilometriem.
  Ņemam vērā, ka motoreļļa ar viskozitāti 10w40 ievērojami zaudē savu efektivitāti jau pie trim, četriem tūkstošiem kilometru. Eļļā esošās piedevas izstrādājas.
  Motoreļļai ar viskozitāti 5w40  efektivitātes kritums ir ap 7-iem, 8-iem tūkstošiem.
  Savukārt 5w30 Long Life eļļai ap 11; 12 tūkstošiem km.
  Ja braucat pārsvarā pa pilsētu, jūsu nobrauktajiem km būtu jābut par kādiem 20% mazākiem nekā pārsvarā pārvietojoties ārpus pilsētas.


Tad tomēr - kuru motoreļļu?

 • Lejam to motoreļļu ar tieši tādu viskozitāti, kādu ir noteicis auto ražotājs.
  autoSKAN piedāvājumā ir OE oriģinālās rūpnīcas eļļas Mercedes, BMW, Toyota, Nissan, Ford, KIA, Mazda, Opel un Volkswagen automašīnām. Te viss ir vienkārši. Man ir, teiksim, BMW. Ņemu BMW motoreļļu un nedomāju, ka kas būs aplami.

autoSKAN ir gadiem iekrāta pieredze un novērojumi par motoreļļām, transmisijas eļļām, arī degvielas/eļļas piedevām. Mēs piedāvājam tikai pārbaudītus un uzticamus smērvielu zīmolus. Mums, piemēram, ir novērojumi, ka vairāku pazīstamu eļļu ražotāju motoreļļas ir paskaļas un to, ka dažu eļļu zīmolu cenas/kvalitātes attiecība ir pārvērtēta.

 • Ja pieturaties pie kāda sev atzīta zīmola izvēles - turpiniet to darīt.
  Ja vēlaties pamainīt motoreļļu zīmolus. Kāpēc ne !

Auto, kuriem uz pleciem ir vairāk nekā 250000 km un liekas , ka auto ir paskaļš, varat pamēģināt ieliet nedaudz biezāku motoreļļu. Piemēram, pašreiz ir  eļļa ar viskozitāti 0W30. Nomainiet uz 5W30. Auto var kļūt klusāks. Protams, tā ir vienkāršota pieeja jautājumam. Visi ir dzirdējuši par eļļas viskozitātēm 0w30, 5w30, 10w40, 5w40 utt.. Bet nozīme ir arī kinemātiskajai vizkozitātei. Smalkāka iztirzāšana par to citreiz.
autoSKAN motoreļļu klāstu un špikerus no Castrol, Mobil un Motul tieši cik litri iet iekšā dzinējā, manuāljā kārbā vai automātiskajā, stūres pastiprinātājā vai tiltā, varat apskatīt mūsu lapā: https://autoskan.lv/ellas

Lai auto SKAN !